Ndërlidhjet

GAZA


Shtatë palestinezë të dyshuar si militantë janë vrarë gjatë sulmeve izraelite në Rripin e Gazës.
Në mesin e tyre është dhe një drejtues i lartë i Xhihadit Islamik. Dhuna u rishfaq pasi kryeministri izraelit Ehud Olmert dhe presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas u takuan të enjten.
Ky ishte takimi i parë Olmert - Abbas që nga konferenca e paqes së muajit të kaluar në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG