Ndërlidhjet

BERLIN


Evropa duhet të gjejë zgjidhje për çështjen e Kosovës e cila do t'i hapë perspektivë stabilitetit dhe sigurisë në gjithë rajonin, tha kancelarja gjermane Angela Merkel në tekstin autorial për gazetën gjermane "Handelsblat".
"Kosova këto ditë ndodhet në udhëkryq. Pasi dështuan të gjitha përpjekjet që përmes bisedimeve midis shqiptarëve dhe serbëve të gjendet një zgjidhje, tash Evropa është përgjegjëse për gjetjen e saj", tha Merkel.
XS
SM
MD
LG