Ndërlidhjet

BAGDAD


Një veturë bombë kaloi sot nëpër tregun e mbushur në qendër të Bagdatit duke lënë të vrarë 11 persona dhe 60 të tjerë te lënduar.
Policia tha se viktimat ishin civil. Të paktën një grua dhe një fëmijë raportohet midis të vrarëve. Në muajin maj, një makinë bombë kishte vrarë 23 persona në shesh.
XS
SM
MD
LG