Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Partia mbështetëse e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf ka pezulluar fushatën parazgjedhore për votimet e 8 janarit. Më 8 janar është paraparë mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme në Pakistan.
Bazuar në kushtet në të cilat gjendet Pakistani, valën e vrasjeve dhe trazirave, është bërë shumë e vështirë të vazhdohet fushata, thanë burimet zyrtare të partisë së presidentit Musharaf.
Të njëjtat burime theksuan se shtyrja prej 12 javësh e zgjedhjeve do ishte realiste.
XS
SM
MD
LG