Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri për energji, Parvaz Fatah, tha sot se Irani ka filluar ndërtimin e centralit bërthamor në Darkhoëayn, i cili do të mbikëqyret nga Organizata për Energji Atomike e Iranit dhe nga ekspertët irakianë. Reaktori do ta ketë kapacitetin prej 360 megavatësh. Parashihet se centrali do të ndërtohet brenda pesë vitesh.
XS
SM
MD
LG