Ndërlidhjet

BUKURESHT


Një aeroplan rumun udhëtarësh është rrëzuar në autostradë, pranë aeroportit të Bukureshtit, por pa shkaktuar dëme në njerëz.
Zyrtarët e aeroportit thanë se ishte incident i rëndë dhe aeroplani ka pësuar dëmtime. Shkak i aksidentit duket të ketë qenë mjegulla e dendur.
120 udhëtarët në bord kishin si destinacion Egjiptin.
XS
SM
MD
LG