Ndërlidhjet

KABUL


25 policë dhe ushtarë janë vrarë në valën më të re të dhunës që ka përfshirë Afganistanin. Sulmet e talibanëve kundër forcave të sigurisë kanë ndodhur në pjesë të ndryshme të vendit.
Në të tjera zhvillime sot po qëndron në Afganistan mbreti i Spanjës, i cili po viziton trupat spanjolle në kuadër të forcës shumëkombëshe.
XS
SM
MD
LG