Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia prej sot e merr nga Gjermania drejtimin e Grupit të 8 vendeve më të industrializuara. Kryeministri Yasuo Fukuda është zotuar se në fokus të agjendës do të vërë ndryshimet e klimës dhe çështjet e mjedisit.
Grupin G 8 e përbëjnë Britania e Madhe, Kanadaja, Franca, Gjermania, Japonia, Italia, Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
XS
SM
MD
LG