Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Kosovë viti i ri u prit në atmosferë festive. Duket se kosovarët parapëlqyen që natën e ndërrimit të viteve ta presin në ambientin familjar. Policia njoftoi se nuk ka pasur incidente të rënda. Zyrtarët më të lartë dhe liderët politikë të Kosovës në urimet për vitin e ri shprehën bindjen se viti 2008 do të jetë vit i pavarësisë.
XS
SM
MD
LG