Ndërlidhjet

SOÇI


Presidenti rus Vladimir Putin sot hapi qendrën e skijimit e cila do të përdorët në vitin 2014 për Olimpiadën Dimërore afër qytetit Soçi në pjesë jugore të Rusisë. Putin tha se ende nevojiten shumë paisje në Krasnaja Poljana, dhe shprehu besimin se ato do të kompletohen në kohë. Soçi fitoi lojërat në korrik, duke mposhtur Pjongçengun në Korenë Jugore dhe Salzburgun e Austrinë në votimin final.
XS
SM
MD
LG