Ndërlidhjet

NAIROBI


Si pasojë e trazirave që shpërthyen gjatë zgjedhjeve presidenciale në Kenia mbi 300 veta kanë humbur jetën. Dhuna shpertheu pasi që presidenti Mwai Kibaki shpalli fitoren pavarësisht kundërshtimeve të opozitës për shkelje dhe parregullësi. Përpjekjet diplomatike për të përfunduar krizën janë intensifikuar megjithatë pa ndonjë rezultat konkret.
XS
SM
MD
LG