Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Trupat izraelite të mbështetura nga forcat ajrore kanë vrarë së paku shtatë palestinezë, dhe shumë të tjerë janë lënduar gjatë sulmit në Rripin e Gazës,
Ushtria izraelite tha se cak i sulmeve ishin militantët palestinezë që kanë sulmuar me raketa territorin e Izraelit.
Incidenti ndodhi vetëm pak ditë para vizitës të presidentit amerikan në rajon për të nxitur procesin paqësor izrealito-palestinez.
XS
SM
MD
LG