Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë Rexhep Taip Erdogan tha se 4 persona janë vrarë dhe më shumë se 50 të tjerë janë plagosur nga eksplodimi i një veture bombë në Dijarbakir, qytetin më të madh në juglindje të Turqisë, kryesisht i banuar me kurdë.
Raportohet se nga shpërthimi është prekur një automjet i ushtrisë i cili kalonte në afërsi.
XS
SM
MD
LG