Ndërlidhjet

LONDËR


Çmimi i arit ka shënuar rekordin e të gjitha kohërave duke arritur vlerën prej 863.11$ për njesi matëse në tregun bullion të Londrës. Gjatë ditës ajo ka shënuar një rënie në çmimin paraprak prej 861.57 dollarë. Ky metal i çmuar është konsideruar si thesar në kohra të vështira, në Pakistan edhe më tej konsiderohet kësisoji. Rënia e dollarit dhe çmimi i naftës si duket kanë mbetur pas me ngritjen e çmimit aktual të arit.
XS
SM
MD
LG