Ndërlidhjet

HELSINKI


Kosova do jetë një nga temat e takimit mes ministrit të jashtëm të Finlandës dhe homologut të tij gjerman gjatë vizitës së shefit të diplomacisë finlandeze më 8 dhe 9 janar në Berlin.
Finlanda ka aktualisht kryesinë e rradhës së OSBE-së, derisa vazhdimi i misionit të kësaj organizate në Kosovë ka hasur në vështirësi për shkak të kundërshtimeve ruse dhe serbe.
XS
SM
MD
LG