Ndërlidhjet

XHIJARBAKIR


Policia në Turqi ka arrestuar katër persona si të përfshirë në sulmin nga i cili humbën jetën pesë persona dhe u plagosën 68 të tjerë. Sulmi ndodhi dje në Xhijarbakir, qytetin më të madh në rajonin e populluar me kurdë.
XS
SM
MD
LG