Ndërlidhjet

TBILISI


Nesër votuesit në Gjeorgji do zgjedhin presidentin e ri të vendit. Përvec presidentit aktual Mihail Sakashvili, i cili kërkon të fitojë një mandat të dytë, në garë janë dhe gjashtë kandidatë të tjerë, dy prej të cilëve janë miliarderë.
Mbajtja e zgjedhjeve presidenciale u vendos pas dhunës mes policisë dhe protestuesve anti qeveritarë në nëntorin e shkuar.
Rreth 800 vëzhgues ndërkombëtarë janë në Gjeorgji për të mbikqyrur zgjedhjet.
XS
SM
MD
LG