Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti aktual i Serbisë Boris Tadic, njëherësh kandidat në zgjedhjet presidenciale ka deklaruar se as si president dhe as si qytetar "nuk do heqë dorë nga Kosova dhe as nga e ardhmja evropiane e Serbisë".
"Ne nuk duam të heqim dorë nga identiteti ynë, kjo është thjesht cështje themelore kur është fjala për raportin tonë ndaj Kosovës", tha Tadic në një takim parazgjedhor në Krushevc.
XS
SM
MD
LG