Ndërlidhjet

LONDËR


Tenistja zvicërane Martina Hingis është ndaluar të marrë pjesë në aktivitetet sportive për dy vjet pasi kishte rezultuar pozitive për përdorim kokaine në turneun e Wimbeldonit në 2007.
Hingis në fillim të nëntorit të vitit të kaluar bëri të ditur tërheqjen nga tenisi profesional dhe mohoi përdorimin e kokainës.
Hingis dominoi tenisin femëror në periudhën 1997 – 2000.
XS
SM
MD
LG