Ndërlidhjet

TEHERAN


Forcat iraniane të sigurisë kanë vrarë pesë trafikantë të drogës dhe sekuestruan 1.900 kg lëndë narkotike në provincën juglindore Kerman, afër kufirit me Afganistanin. Njoftohet se forcat e sigurisë dhe trafikantët janë përleshur të enjten afër qytetit Jiroft.
Mbi 3.300 pjesëtarë të forcave iraniane të sigurisë kanë humbur jetën në përleshjet me trafikantët e drogës që nga revolucioni Islamik në vitin 1979.
XS
SM
MD
LG