Ndërlidhjet

PRISHTINË


Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se përfundimisht është arritur marrëveshja me LDK-në për koalicionin qeverisës. Nënkryetari I PDK Fatmir Limaj konfirmoi për Evropën e Lirë, se tani pritet vetëm zyrtarizimi I marrëveshjes. Limaj, ka cituar mandatarin për kryeministër Hashim Thaçin të ketë thënë se koha e nënshkrimit të marrëveshjes do të caktohet nga vetë kreu I PDK-se dhe kreu I Lidhjes Demokratike të Kosovës Fatmir Sjediu.
Në bazë të marrëveshjes së arritur në seancën e radhës së Kuvendit të Kosovës, të mërkurën më 9 janar, pritet të votohen në pako organet e Kuvendit- kryetari dhe kryesia, kabineti qeveritar si dhe të rivotohet kryetari I Kosovës
XS
SM
MD
LG