Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner, sot në Lubjanë do të bisedojë me zyrtarët e Sllovenisë për marrëdhëniet mes dy vendeve. Pritet që Kouchner dhe homologu i tij slloven Dimitrij Rupel gjithashtu të bisedojnë edhe për Kosovën dhe Serbinë.
Franca në korrik do të marrë drejtimin e Bashkimit Evropian nga kryesuesi aktual, Sllovenia.
XS
SM
MD
LG