Ndërlidhjet

KABUL


Dy civilë janë vranë dhe pesë janë plagosur në një përleshje të trupave të NATO-s dhe luftëtarëve talebanë në Afganistanin jugor. Përleshja ka ndodhur të premten në provincën Uruzgan, pasi militantët kishin sulmuar me bombë autokolonën e NATO-s. Të shtunën, trupat e koalicionit ishin kthyer në vendin e ngjarjes dhe kishin zbuluar të vrarët dhe të plagosurit.
NATO tha se nuk është e qartë si janë plagosur civilët.
XS
SM
MD
LG