Ndërlidhjet

PRAGË


Besimtarët ortodoksë sot festuan Krishtlindjet. Meshën qendrore në Moskë e celebroi kreu i Kishës Ortodokse Ruse, Patriarku Aleksey.
Në Beograd, në mesazhin e Krishtlindjeve, peshkopi Amfilohije i akuzoi vendet perëndimore se "i shkelin gjitha normat e Zotit dhe drejtësisë" duke mbështetur pavarësinë e Kosovës.
Kisha Ortodokse Serbe tha se Kosova është toka e shenjtë, "zemra dhe shpirti i popullit serb".
XS
SM
MD
LG