Ndërlidhjet

JERUSALEM


Liderët izraelit dhe palestinez kanë biseduar për ringjalljen e procesit të ngecur të paqës, në prag të vizitës së presidentin amerikan George Bush në Lindjen e Mesme. Kolonitë izraelite dhe operacionet ushtarake kundër militantëve palestinez është pritur të jenë temë e bisedimeve midis kryeministrit izraelit Ehud Olmert dhe presidentit palestinez Mahmmod Abbaz në Jerusalem.
Ndërkohë presidenti amerikan George Bush arrin të mërkurën me 9 janar në vizitën e tij të parë në Izrael dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG