Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pentagoni publikoi një video, e cila konfirmonte akuzat amerikane ndaj Iranit se anijet iraniane në Hormuz kishin kërcënuar luftanijet amerikane se do t'i hidhnin në erë.
Videoja tregon anijet iraniane që rrethojnë luftanijen amerikane Hopper dhe kërcënimet e tyre të bëra në anglisht.
XS
SM
MD
LG