Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari amerikan për Korenë e Veriut, Christopher Hill po zhvillon një morri takimesh për të shtyrë përpara rifillimin e bisedimeve me Penjanin rreth mbylljes së programeve bërthamore.
Koreja e Veriut nuk respektoi 31 Dhjetorin e kaluar si afatin e fundit për mbylljen e centralit bërthamor të Jongbijonit dhe dorëzimin e listës së programeve bërthamore në shkëmbim të ndihmës ekonomike.
Marrëveshja me Penjanin u arrit vitin e kaluar si pjesë e bisedimeve gjashtëpalëshe.
XS
SM
MD
LG