Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari amerikan për Korenë e Veriut, Christopher Hill po zhvillon një morri takimesh për të shtyrë përpara rifillimin e bisedimeve me Penianin rreth mbylljes së programeve bërthamore.
Koreja e Veriut nuk respektoi 31 dhjetorin si afatin e fundit për mbylljen e centralit bërthamor në Yongbyon dhe dorëzimin e listës së programeve bërthamore në shkëmbim të ndihmës ekonomike.
Marrëveshja me Penianin u arrit vitin e kaluar si pjesë e bisedimeve gjashtëpalëshe.
XS
SM
MD
LG