Ndërlidhjet

LAHORE


Së paku 20 vetë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës me bombë në Lahore, në lindje të Pakistanit. Shpërthimi ndodhi sot jashtë ndërtesës së Gjykatës së lartë në qendër të qytetit. Policia njoftoi se shumica e viktimave ishin pjesëtarë të policisë, të vendosur jashtë Gjykatës, pasi pritej një tubim protestues kundër qeverisë nga juristët.
XS
SM
MD
LG