Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana i ka uruar Fatmir Sejdiut rizgjedhjen në postin e presidentit të Kosovës.
Kabineti i presidentit njoftoi se edhe nënsekretari amerikan i Shtetit Nicholas Burns përmes telefonit i uroi Sejdiut rizgjedhjen dhe i ka konfirmuar mbështetjen e plotë të Shteteve të Bashkuara në procesin e pavarësisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG