Ndërlidhjet

SEUL


Është e mundur që Koreja e Veriut t'i mbyllë programet bërthamore të armëve gjatë këtij viti, deklaroi ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Christopher Hill gjatë vizitës në Korenë e Jugut.
Koreja e Veriut nuk e respektoi 31 dhjetorin e kaluar si afatin e fundit për mbylljen e centralit bërthamor të Jongbijonit dhe dorëzimin e listës me programe bërthamore.
Carmatimi i Koresë së Veriut është rezultat i bisedimeve gjashtëpalëshe.
XS
SM
MD
LG