Ndërlidhjet

VJENË


Kreu i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Energjinë Bërthamore, Mohamed El Baradei viziton nesër Iranin në përpjekje për t'i dhënë fund hetimeve katër vjecare të agjencisë në fjalë rreth programeve bërthamore të Iranit.
Vizita synon t'i japë përgjigje gjithë cështjeve të pazgjidhura që do t'i mundësojnë agjencisë të japë garanci për programet bërthamore të Teheranit në të shkuarën dhe në të tashmen.
XS
SM
MD
LG