Ndërlidhjet

TEHERAN


Një televizion iranian në gjuhën angleze ka transmetuar një video të incidentit të fundit të anijeve iraniane me një luftanije amerikane.
Burimet zyrtare amerikane ditë më parë kishin bërë publike një video ku tregohej se si anijet iraniane kishin rrethuar dhe kërcënuar luftanijen amerikane Hopper. Irani i cilësoi akuzat të pavërteta dhe në shenjë kundërshtimi ka transmetuar një video që mbështet versionin e saj të ngjarjeve.
XS
SM
MD
LG