Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kompania Tata Motors e Indisë ka hedhur në treg makinën më të lirë në botë. Tata Nano, një makinë me katër dyer dhe pesë vende kushton 2500 dollarë, cfarë do të shtojë me miliona numrin e pronarëve të makinave. Kompania prodhuese ka hedhur poshtë drojën e shumë njerëzve se makina e re vetëm do rrisë ndotjen e ajrit, duke theksuar se do ta ndosë më pak dhe do jetë shumë më e sigurt se motocikletat në rrugët e Indisë.
XS
SM
MD
LG