Ndërlidhjet

KARAGANDA


Të paktën 7 minatorë kanë humbur jetën dhe 23 konsiderohen të zhdukur nga shpërthimi i gazit të metanit në një minierë në Kazakistan. Miniera është një ndër tetë minierat në pronësi të prodhuesit të njohur të çelikut ArcelorMittal.
XS
SM
MD
LG