Ndërlidhjet

TEHERAN


Kreu i Agjensisë për Energji Atomike do të takojë sot liderët iranianë. Mohammad ElBaradei po qëndron në Teheran për të shtyrë Iranin të përshpejtojë bashkëpunimin për zgjidhjen e çështjes së aktiviteteve bërthamore. ElBaradei takon presidentin Mahmud Ahmadinejad, dhe pritet të ketë takimin e tij të parë gjatë ditës edhe me liderin suprem të Iranit Ayatollah AliKamenei.
XS
SM
MD
LG