Ndërlidhjet

SHKUP


Qeveria e Maqedonisë në një takim të jashtëzakonshëm ka formuar Komisionin për hulumtimin e shkaqeve të rrëzimit të helikopterit me ç'rast vdiqën 11 anëtarë të ekuipazhit dhe ushtarët që ktheheshin nga misioni në Bosnjë.
Ndërkohë janë gjetur trupat e pa jetë të 11 viktimave. Autoritetet në Maqedoni kanë vendosur të mos bëjnë publik emrat e të vdekurve deri në përfundimin e identifikimit të të gjitha viktimave.
XS
SM
MD
LG