Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari britanik i mbrojtjes Des Browne tha se trupat britanike mund të qëndrojnë në Afganistan me dekada. Ai tha se komuniteti ndërkombëtar duhet të punojë me qeverinë dhe ushtrinë afgane me përkushtim "që mund të zgjasë me dekada". Britania ka rreth 7.800 trupa në Afganistan si pjesë e 40 mijë trupave të NATO-s të cilat ndihmojnë rindërtimin e vendit, dhe luftimin e militantëve talibanë.
XS
SM
MD
LG