Ndërlidhjet

LUBJANË


Presidenti Xhorxho Napolitano tha se "qëndrimi i Italisë është që duhet të miratohet një zgjidhje e tillë, që do të siguroj stabilitet në Kosovë dhe në Ballkan, në mënyrë që të evitohen tensionet e mëtejshme". Këto komente ai i bëri në Lubjanë, ku ndodhet për vizitë zyrtare. Mëtutje, zoti Napolitano tha se "tash për tash nuk është e mundshme të parashihet se çka do të ndodhë kur Kosova ta shpallë pavarësinë". Sipas tij, është thelbësore që të përgatitet qëndrim i përbashkët i Bashkimit Evriopian.
XS
SM
MD
LG