Ndërlidhjet

DETROIT


Zgjedhësit në shtetin amerikan, Miçigen, sot më vonë gjatë ditës do të votojnë për kandidatin për nominimin e Partisë Republikane për zgjedhjet presidenciale, që mbahen në nëntor të këtij viti.
Hulumtimet e opinionit paralajmërojnë një garë pothuajse të barabartë ndërmjet kandidatëve Mitt Romney dhe John McCain, i cili fitoi në votimet në Nju Hempshjir më herët këtë muaj. Kandidatët e Partisë Demokratike këtë vit nuk do të garojnë në Miçigen për shkak të mospajtimeve me liderët e demokratëve në Miçigen.
XS
SM
MD
LG