Ndërlidhjet

DETROIT


Zgjedhësit në shtetin amerikan, Miçigen, sot votojnë për kandidatin republikan që do përfaqësojë këtë parti në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Hulumtimet e opinionit paralajmërojnë një garë të barabartë ndërmjet kandidatëve Mitt Romney dhe John McCain. Ky i fundit fitoi në votimet në Nju Hempshir.
Kandidatët e Partisë Demokratike këtë vit nuk do të garojnë në Miçigen për shkak të mospajtimeve me liderët e demokratëve në këtë shtet.
XS
SM
MD
LG