Ndërlidhjet

TIRANË


Kuvajti do të jetë vendi i parë i Gjirit Persik që do të njohë pavarësinë e Kosovës, tha Emiri i Kuvajtit, Sabah al-Ahmad al-Jabir. Sipas zyrës së shtypit të Kuvendit të Shqipërisë, deklarata u bë në takimin që Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli pati në Kuvajt me Emirin al-Sabah. Zonja Topalli, e shoqëruar dhe nga një grup deputetësh ndodhet për një tur në Lindjen e Mesme, ku një nga qëllimet e takimeve është pavarësia e Kosovës.
XS
SM
MD
LG