Ndërlidhjet

LUBJANË


Kryesuesja e radhës së Bashkimit Evropian, Sllovenia do ta organizojë këtë të shtunë takimin e katër anëtarëve evropiane të Grupit të Kontaktit, për të diskutuar për statusin e Kosovës. Në këtë takim, pos ministrave të jashtëm të Britanisë, të Francës, të Gjermanisë dhe të Italisë, do të marrin pjesë edhe zyrtarët e lartë të BE-së, Havier Solana dhe Olli Rehn. Burime në ministrinë e jashtme të Sllovenisë thanë nuk priten vendime të mëdha.
XS
SM
MD
LG