Ndërlidhjet

LONDËR


Vendosja e kufizimeve për vizat e ekipit që punon për Këshillin Britanik në Rusi vetëm sa do të keqësojë marrëdhëniet diplomatike mes Londrës dhe Moskës, tha ministri i jashtëm britanik David Miliband.
Miliband reagoi pas deklaratës së Moskës se do mund të ndërpriten vizat për punonjësit e Këshillit Britanik, organizatë kjo kulturore.
Por shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov tha se ky Këshill vepron pa leje në Rusi.
XS
SM
MD
LG