Ndërlidhjet

VANA


Disa qindra militantë sulmuan dhe morrën në kontroll një pikë konrolli të ushtrisë pakistaneze, bëjnë të ditur mediat.
Incidenti ndodhi në kufirin afgano-pakistamez dhe 30 ushtarë llogariten të humbur. Zyrtarët pakistanezë nuk kanë pranuar se pika e kontrollit tashmë është në dorë të militantëve.
XS
SM
MD
LG