Ndërlidhjet

KIEV


Ukraina edhe zyrtarisht ka kërkuar nga NATO që ta pranojë në antarësi të Aleancës. Në letrën e dërguar sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jap De Hop Shefer nga presidenti Viktor Yushchenko dhe kryeministri Yulia Tymoshenko thuhet se Ukraina po vazhdon me "përgjigje pozitive", në samitin e NATO-s i cili do të mbahet në Bukuresht në muajin prill.
XS
SM
MD
LG