Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia synon që në takimin e sotëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën të riaktualizojë propozimin e Moskës për vazhdimin e bisedimeve midis Prishtinës dhe Beogradit.
Ndërkohë, ministria e Jashtme vlerësoi se raporti i UNMIK-ut për gjendjen në Kosovë nuk përfshin situatën reale. "Raporti nuk na pëlqen dhe nuk pasqyron situatën reale. Ai e zbukuron realizimin e standardeve për bashkësitë etnike", tha përfaqësuesi i ministrisë së jashtme për Ballkanin, Aleksandar Bocan Harchenko.
XS
SM
MD
LG