Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Zëvendës sekretari i NATO-s gjenerali Claudio Bisogniero tha se forcat e NATO-s janë të gatshme të kujdesen për sigurinë në Kosovë.
"Situata në Kosovë është stabile, por natyrisht ende ka tensione. Megjithatë une mund t'iu siguroj se në javët dhe muajt e ardhshëm KFOR-i do të jetë i gatshëm të ofrojë siguri në Kosovë", i tha Bisognerio reporterëve në konferencën ndërkombëtare për bashkëpunimin ushtarak në kryeqytetin sllovak.
XS
SM
MD
LG