Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush dhe shefi i Rezervave Federale amerikane Ben Bernake, kanë mbështetur një paketë stimuluese ekonomike për ta shmangur recesionin në Shtetet e Bashkuara. Në dëshminë e tij në Komitetin për Buxhet të Dhomës Përfaqësuese, Bernake e bëri të qartë mbështetjen e tij për konceptin e një pakete ekonomike të shpëtimit. Sipas tij parashihet rritje e ngadalshme gjatë vitit 2008 por jo recesion.
XS
SM
MD
LG