Ndërlidhjet

TIRANË


Autoritetet e Shqipërisë kanë urdhëruar mbylljen e përkohshme të metalurgjikut të Elbasanit, që është pronë e një kompanie turke, pas shpërthimit nga i cili u vra një person dhe u plagosën gjashtë të tjerë. Shpërthimi pat ndodhur të hënën. Autoritetet thanë se "metalurgjiku do të mbetet i mbyllur derisa të mos ndërmerren masa më të mira të sigurisë".
XS
SM
MD
LG